تخته سیاه

تخته سیاه

با سلام و تشکر از حسن انتخاب شما کاربران گرامی:
دانش آموزان عزیر و همکاران گرامی این وبلاگ می تواند گامی در جهت پایداری و تثبیت یادگیری و افزایش آموخته های شما عزیزان باشد. لذا امید است این مجموعه بتواند به نیازهای آموزشی شما پاسخ ارائه نماید.
این وبلاگ برای استفاده همکاران عزیز و تبادل تجربه تهیه شده است. همچنین همکاران گرامی می توانند تجریبات و ابتکارات خود را برای استفاده سایر همکاران به ایمیل من ارسال نمایند. مطالب با نام خود همکار در وبلاگ قرار خواهد گرفت.

"افضلی آموزگار و سرگروه پایه ی ششم منطقه هشت تهران"

۹ مطلب در آذر ۱۳۹۱ ثبت شده است

با سلام به شما مخاطب و همکار گرامی در این قسمت نمونه سوالاتی از دروس مختلف مربوط به میان نوبت ارائه شده است امیدوارم برای شما مفید باشد.البته همکار عزیز برای نوبت اول چون امتحانات در مدرسه اجرا می شود اگر از بودجه بندی کمی جلو و یا عقب باشید مشکلی نیست.

نمونه سوال ریاضی میان نوبت اول پایه ششم ( دریافت فایل)

نمونه سوال نگارش(انشا) میان نوبت اول پایه ششم ( دریافت فایل )

نمونه سوال مطالعات اجتماعی میان نوبت اول پایه ششم ( دریافت فایل )

نمونه سوال علوم میان نوبت اول پایه ششم ( دریافت فایل )

نمونه سوال املا میان نوبت اول ( دریافت فایل)

نمونه سوال هدیه ها میان نوبت اول ( دریافت فایل)

 

۳۵ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰ ۲۸ آذر ۹۱ ، ۰۰:۵۱
افضلی

با سلام به شما همکار عزیز در این قسمت سخنان آقای عرفی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش را قرار دادم تا شما همکار از مطالب ارائه شده آگاه شوید.

خبرگزاری پانا : رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از اعلام نحوه ارزشیابی پایه ششم ابتدایی در سال تحصیلی 92-91 خبر داد.

(شنبه 11 آذر ساعت 13:47 )

به گزارش سرویس آموزش و پرورش پانا ، عبدالامیر عرفی اظهار کرد: براساس مصوبه کمیسیون آئین نامه ها ومقررات شورای عالی آموزش وپرورش،آن دسته ازدانش آموزان پایه ششم ابتدایی،که شیوه ارزشیابی آنان درپایه پنجم به صورت توصیفی بوده است ،صرفاً درسال تحصیلی جاری نیزمطابق آئین نامه مذکور درامتحانات هماهنگ نوبت های خرداد و شهریورماه به صورت توصیفی ارزشیابی خواهند شد.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مواد درسی و نوع ارزشیابی دروس پایه ششم ابتدایی تصریح کرد: در این پایه ، درس قرآن دارای 20 نمره ارزشیابی مستمر و 20 نمره آزمون پایانی شفاهی ، تعلیمات دینی و اخلاق دارای 20 نمره ارزشیابی مستمر و کلاسی و 20 نمره آزمون پایانی کتبی ، زبان و ادبیات فارسی دارای 20 نمره ارزشیابی مستمر و کلاسی و 20 نمره آزمون پایانی شفاهی - کتبی ، مطالعات اجتماعی و آداب زندگی دارای 20 نمره ارزشیابی مستمر و 20 نمره آزمون پایانی کتبی ، ریاضیات دارای 20 نمره ارزشیابی مستمر و کلاسی و 20 نمره آزمون پایانی کتبی و علوم تجربی نیز دارای 20 نمره ارزشیابی مستمر و کلاسی و 20 نمره آزمون پایانی کتبی خواهد بود.

وی تاکید کرد: دروس هنر ، سلامت و تربیت بدنی و تفکر و پژوهش بصورت مستمر و کلاسی ارزشیابی خواهند شد و شیوه ارزشیابی درس کار و فناوری متعاقباً اعلام خواهد شد.

وی با اعلام اینکه صرفاً در سال جاری برخی از دانش آموزان براساس این دستورالعمل ارزشیابی توصیفی می شوند، بیان کرد : برگزاری امتحانات متفرقه در دوره ابتدایی به استثنای پایه ششم در داخل کشور مجاز نمی باشد و حداقل سن برای ثبت نام در این امتحانات برای داوطلبان ، 11 سال تمام است.

عرفی در پایان خاطر نشان کرد: برای اولین بار این مرکز با همکاری و مشارکت معلمان مجرب و متخصص قصد دارد، بانک نمونه سوالات مطلوب و استاندارد این پایه را تهیه و به منظور بهره برداری معلمان به سراسر کشور ارسال نماید.


ردیف

نام درس

نحوه ارزشیابی

نوع آزمون

ارزشیابی مستمر

ارزشیابی پایانی

1

قرآن

20

20

شفاهی

2

تعلیمات  دینی و اخلاق

20

20

کتبی

3

زبان و ادبیات فارسی

20

20

شفاهی کتبی

4

مطالعات اجتماعی و آداب زندگی

20

20

کتبی

5

ریاضیات

20

20

کتبی

6

علوم تجربی

20

20

کتبی

7

هنر

20

------------

-----------

8

سلامت و تربیت بدنی

20

------------

--------------

9

کار و فناوری

20

------------

---------------

10

تفکر و پژوهش

20

------------

----------------۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آذر ۹۱ ، ۱۸:۲۲
افضلی

با سلام به شما عزیزان در خصوص راهنمای دروس دوم و ششم ابتدایی باید به شما بزرگواران اطلاع دهم در آموزش و پرورش هر منطقه کتب راهنمای دروس پایه دوم و ششم تهیه شده است که شامل کتاب کار و فناوری ( البته این درس بصورت سه کتاب جداگانه طراحی شده است) ، کتاب راهنمای علوم ، مطالعات اجتماعی ، قرآن ، فارسی می باشد.

شما عزیزان می توانید از طریق مدیر مدرسه خود اقدام فرمائید.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ آذر ۹۱ ، ۱۲:۵۱
افضلی

باسلام خدمت شما همکاران و مخاطبین عزیز در این قسمت یک نمونه سوال فارسی ششم توسط یکی از همکاران ( خانم حیدری چالی) از دبستان رسالت منطقه 8 تهران طراحی شده است امیدوارم برای شما مفید واقع شود.

نمونه سوال فارسی ششم ( دریافت فایل)

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ آذر ۹۱ ، ۱۹:۰۸
افضلی

با سلام و خسته نباشید به شما مخاطبین عزیز و همکاران گرامی با توجه به در خواست بعضی از معلمین پایه دوم در این قسمت راهنمای ریاضی چهار فصل اول تهیه شده است انشا الله برای شما عزیزان مفید واقع شود.

فصل اول و دوم ریاضی پایه دوم( دریافت فایل)

فصل سوم و چهارم ریاضی پایه دوم( دریافت فایل)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ آذر ۹۱ ، ۲۰:۵۰
افضلی

باسلام به شما همکاران پایه اول سعی کردم تا در این وبلاگ برای پایه اول نیز مطالبی را ارائه دهم امیدوارم بتوان در این هدف موفق شوم البته با یاری و دعای شما بزرگواران.

پاورپوینت آموزش درس توت( دریافت فایل)

پاورپوینت تدریس ریاضی قسمت جمع(دریافت فایل)

پاورپوینت قاعده آموزی برای رفع اشکالات املایی( دریافت فایل)

پاورپوینت زبان آموزی «خوا»( دریافت فایل)

پاورپوینت زبان آموزی تدریس درس موج( دریافت فایل)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ آذر ۹۱ ، ۲۰:۳۵
افضلی

با سلام و خسته نباشیدخدمت شما همکاران گرامی در این قسمت پاورپونت علوم ششم توسط یکی از همکاران گرامی تهیه شده است.امیدوارم برای شما مفید باشد.

پاورپونت علوم ششم فصل 4( دریافت فایل)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ آذر ۹۱ ، ۲۰:۱۸
افضلی

با سلام به شما همکار و مخاطب عزیز در این قسمت سعی شده یک نمونه سوال دیگر از فصل دوم ریاضی تهیه شود امیدوارم برای شما همکار گرامی مفید باشد. همکار عزیز درباره مطالب این وبلاگ نظر یادت نرود .

نمونه سوال ریاضی ششم فصل دوم ( دریافت فایل)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ آذر ۹۱ ، ۲۲:۳۸
افضلی

با سلام و قبولی عزاداری شما بزرگواران در این قسمت نکاتی در رابطه با چهار فصل اول علوم برای شما عزیزان طراحی  شده است البته باید از زحمات همکاران عزیز و بزرگوار دبستان شاهد بندر انزلی تشکر کنم که این مطالب را تهیه کرده اند. به قول معرف باری روی زمین قرار دارد و باید همه با هم کمک و یاری کنیم تا بتوانیم این بار را درست به مقصد برسانیم انشا ا...

نکات درس 1 و 2 علوم ششم( دریافت فایل)

نکات درس 3 و 4 علوم ششم( دریافت فایل)

۷ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ آذر ۹۱ ، ۱۳:۱۰
افضلی